Królowa zostawiła list Australijczykom

  • Post author:
Udostępnij:

Królowa Elżbieta II zostawiła list, skierowany do mieszkańców Australii.  Jego treść poznamy jednak dopiero w 2085 roku. Dokument znajduje się w kapsule czasu.
W zeszłym tygodniu zmarła królowa Elżbieta Odeszła niespodziewanie, choć od miesięcy spekulowano o pogarszającym się stanie jej zdrowia. Jednak za życia przygotowała jeszcze niespodziankę dla mieszkańców Australii.

Reklama

Wcześniej  bardzo często odwiedzała Australię, która należy do królestw Wspólnoty Narodów. Jako pierwszy władca Wielkiej Brytanii pojawiła się na tym kontynencie w 1954 roku, gdy miała 27 lat. Podczas jednego z wypadów w 1986 roku zostawiła odręcznie napisany list. Dokument trafił wtedy do kapsuły czasu. Jak podaje portal news.com.au, burmistrz Sydney otrzymał zalecenie, zapisane na kopercie: W wybranym przez pana/panią dniu w roku 2085, proszę otworzyć tę kopertę i przekazać mieszkańcom Sydney moje przesłanie do nich.
Według doniesień nikt nie zna treści, nawet najbliżsi współpracownicy monarchini nie wiedzą, co napisała. Na razie dokument znajduje się w szklanej gablocie w zamkniętej części budynku Queen Victoria Building w Sydney.

Reklama

Udostępnij: