You are currently viewing Księżna Kate ma się dobrze

Księżna Kate ma się dobrze

  • Post author:
Udostępnij:

Rzecznik księżnej Walii zabrał głos w sprawie spekulacji na temat jej stanu zdrowia. Księżna Kate czuje się dobrze, ale  po operacji, którą przeszła w styczniu, aż do Wielkanocy nie będzie się udzielać publicznie.

Reklama

Pałac Kensington odniósł się do internetowych spekulacji  o stanie zdrowia żony następcy tronu. Stało się to po tym, jak książę William niespodziewanie zrezygnował z udziału w nabożeństwie żałobnym poświęconym zmarłemu rok temu byłemu królowi Grecji, który był także jego ojcem chrzestnym. Jako powód podał “względy osobiste”. Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych potraktowali to jako kolejny dowód na to, że rodzina królewska ukrywa prawdziwy powód chwilowej nieobecności Kate w życiu publicznym.

– Od samego początku mówiliśmy jasno, że księżna będzie nieobecna aż do Wielkanocy, a Pałac Kensington będzie przekazywał dalsze informacje tylko wtedy, gdy wydarzy się coś istotnego – przekazał w odpowiedzi na te teorie rzecznik księżnej, cytowany przez “People”. Ucinając spekulacje dodał, że księżna “ma się dobrze”.

17 stycznia Pałac Kensington poinformował, że 42-letnia księżna przeszła operację jamy brzusznej i jest w trakcie rekonwalescencji, która potrwa zapewne do Wielkanocy oraz że w tym czasie nie będzie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach. Przekazano też, że księżna Walii nie chce podawać do publicznej wiadomości osobistych informacji medycznych. Nie sprecyzowano wówczas, co było przyczyną operacji, choć zapewniono, że nie miała ona podłoża onkologicznego.

Reklama

Udostępnij: