Matka i ojczym winni śmierci 15-latka

  • Post author:
Udostępnij:

Para z Polski — 36-latka i jej dwa lata starszy partner — została uznana przez brytyjski sąd w Leeds winnymi zabójstwa 15-letniego syna oskarżonej, Sebastiana Kalinowskiego. Matka i ojczym nastolatka przez wiele miesięcy  znęcali się nad nim, bijąc go m.in. listwą i przedłużaczem. Chłopiec zmarł w szpitalu na skutek licznych obrażeń.
Para z Polski przez wiele miesięcy znęcała się nad chłopcem, bijąc go listwą od łóżka, biczując przedłużaczem i kłując jego ciało igłami. Ojczym nastolatka prawdopodobnie próbował upozorować utonięcie chłopca, wlewając mu wodę do ust, a następnie zeznając, że znalazł go nieprzytomnego w wannie, z głową pod wodą.
Sebastian przeprowadził się z Polski do Wielkiej Brytanii ze swoją 36-letnią matką, Agnieszką, w październiku 2020 r. Zamieszkali wówczas z partnerem kobiety, 38-letnim Andrzejem. Z zeznań jednego ze świadków w tej sprawie wynika, że niedługo po przylocie chłopca i jego matki na Wyspy Brytyjskie, para zaczęła postrzegać Sebastiana jako “przeszkodę w ich życiu”. Wtedy zaczęli  wyżywać na jej synu.

Reklama

Z zeznań świadków oraz materiałów dowodowych wynika, że Sebastian był bity przez swoją matkę i ojczyma listwą od łóżka, przedłużaczem, a także kłuty igłami. Na 30-minutowym filmie, zaprezentowanym podczas rozprawy, można było zobaczyć, jak 38-latek zadaje chłopcu ponad 100 ciosów, przerywając tylko na moment, aby otrzeć pot z twarzy. W tym samym czasie matka 15-latka siedziała obok, jedząc tosty i oglądając telewizję.

Mimo podjętych prób ratowania chłopca przez lekarzy 15-latek zmarł 13 sierpnia 2021 r. w szpitalu. Przyczyną jego zgonu były nieleczone powikłania wielokrotnych złamań żeber. Sąd w Leeds uznał matkę chłopca i jej partnera winnymi śmierci 15-letniego Sebastiana. Po ogłoszeniu decyzji wymiaru sprawiedliwości, matka chłopca, siedząca w ławie oskarżonych, zaczęła płakać. Ostateczny wyrok w tej sprawie sąd ogłosi najprawdopodobniej w październiku.

Reklama

Udostępnij: