You are currently viewing Moda na brytyjskiej giełdzie

Moda na brytyjskiej giełdzie

  • Post author:
Udostępnij:

Shein, firma modowa słynąca z taniej odzieży planuje  wejść na brytyjską giełdę. Pierwsza oferta publiczna (IPO) zgodnie z szacunkami może wycenić spółkę na około 66 mld dolarów.

Reklama

W styczniu agencja Reutersa donosiła, że firma założona w Chinach z siedzibą w Singapurze złożyła dokumenty do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA dotyczące potencjalnego notowania spółki na Wall Strett. Jednak nasilające się napięcia między Waszyngtonem a Pekinem opóźniają ten proces. Dodatkowo zaprotestowali amerykańscy pracodawcy, którzy wezwali do wszczęcia postępowania w związku z oskarżeniami jakoby firma przy produkcji ubrań wykorzystywała pracę przymusową Ujgrów. Raport z zeszłego miesiąca zawierał podejrzenie, że niektórzy pracownicy zatrudnieni u dostawców Shein pracują 75 godzin tygodniowo, mimo iż wcześniej chiński koncern zapewniał o poprawie warunków pracy.

Shein powstał w 2008 roku i szybko podbiła rynek mody przystępnej dla kieszeni. Była jedną z firm, które rozkwitły podczas pandemii COVID-19. Dzięki sprawnie przeprowadzonym kampaniom na Instagramie, TikToku i innych mediach społecznościowych, koncern można swobodnie określić jako jednego z największych detalistów odzieżowych na świecie. Opiera się na tysiącach zewnętrznych dostawców i producentach kontraktowych.
tygodniu – donosi BBC News.

Reklama

 


Udostępnij: