You are currently viewing Muzyczny piątek w Jazz Cafe POSK

Muzyczny piątek w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Już w piątek, 12 stycznia w Jazz Cafe POSK odbędzie się występ Imogen Ryall sings the Charles Mingus, w programie Joni Mitchell Songbook.

Reklama

Piosenkarka jazzowa i autorka tekstów Imogen Ryall uważa album Joni Mitchell „Mingus” za podstawę i odskocznię jej muzycznej podróży: „otworzył dla mnie drzwi”. Ten album jest hołdem złożonym temu kultowemu oryginalnemu nagraniu, do którego najważniejszych utworów należą „A Chair in the Sky”, „God must be a Boogie Man” i „Dry Cleaner from Des Moines”. Imogen mówi: „Uwielbiam kierunek, jaki obrał ten album Joni, nagrany  z udziałem niektórych z moich ulubionych muzyków wszechczasów: Wayne’a Shortera, Herbiego Hancocka i innych. Nasz album jest raczej ukłonem w stronę akustycznej oprawy tych piosenek, jaką pierwotnie wyobrażał sobie Mingus”.

Album był już szeroko emitowany w Jazz FM, a utwór „Sweet Sucker Dance”znalazł się także na liście utworów tygodnia wybranych przez prezenterów stacji . „Nie znam nikogo, kto lepiej ożywiłby te genialne piosenki. Imogen jest pod każdym względem prawdziwa” – Claire Martin OBE

Zespół wystąpi w składzie:

Imogen Ryall – głos

Julian Nicholas – saksofon

Nigel Thomas – bas

David Beebee – fortepian

Eric Ford – perkusja

Początek o godz. 20.30.

Reklama

Udostępnij: