You are currently viewing Pacjent wyrzucił ratownika z karetki

Pacjent wyrzucił ratownika z karetki

  • Post author:
Udostępnij:

Mężczyzna, któremu miała zostać udzielona pomoc medyczna, wypchnął z karetki ratownika. Do zdarzenia doszło w Londynie, a tamtejsze pogotowie ratunkowe opublikowało nagranie z niego w ramach kampanii “Praca bez strachu”.

Reklama

Na opublikowanym w środę przez londyńskie pogotowie ratunkowe (London Ambulance Service, LAS) nagraniu widać, jak ratownik medyczny przebywa razem z pacjentem wewnątrz karetki pogotowia. W pewnym momencie mężczyzna zostaje wypchnięty przez pacjenta z pojazdu i upada na jezdnię, łapiąc się z grymasem bólu za łokieć.

Pacjent po zdarzeniu uciekł z karetki, został jednak zatrzymany przez policję i niedługo później skazany za swoją napaść. Nie przekazano szczegółów na temat wyroku dla napastnika, jego tożsamości ani problemu medycznego, z powodu którego znalazł się w karetce. Jak jednak podają służby, wcześniej mężczyzna obrażał także ratownika oraz oddał w karetce mocz.
Nagranie zostało zarejestrowane w marcu, jednak londyńskie pogotowie ratunkowe dopiero teraz zdecydowało się na jego publikację. Nastąpiło to w ramach kampanii “Work Without Fear” (pol. Pracuj Bez Strachu), uruchomionej we współpracy z innymi służbami w całej Wielkiej Brytanii. Celem kampanii jest “promowanie kultury pozbawionej przemocy i pomoc w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy dla pracowników pierwszego kontaktu oraz wolontariuszy”.
Londyńskie pogotowie twierdzi, że zainwestowało ponad 3 miliony funtów w wyposażenie swoich karetek w kamery, aby pomóc chronić ich personel. Pogotowie zachęca także swoich pracowników do zgłaszania wszystkich przypadków nadużyć. Tylko w 2022 roku odbyło się 38 zakończonych sukcesem postępowań karnych za nadużycia wobec pracowników pogotowia ratunkowego.

Reklama

Udostępnij: