Po upałach ulewy

  • Post author:
Udostępnij:

Upały w Wielkiej Brytanii słabną. Ale w poniedziałek nad południową Anglią przetoczyły się burze z ulewnym deszczem, który spowodował podtopienia w części Kornwalii.

Reklama

Tegoroczne lato jest jednym z najgorętszych i najsuchszych w historii Wielkiej Brytanii. Fala upałów na Wyspach zbliża się ku końcowi, ale zaczęły pojawiać się burze. Szczególnie gwałtowne zjawiska pogodowe wystąpiły w Kornwalii, gdzie pierwszy od wielu tygodni ulewny deszcz doprowadził w poniedziałek do podtopień. W miejscowości Truro ulewa zalała rondo w centrum miasta, co zakończyło się poważnymi utrudnieniami. Konieczne było wypompowywanie wody.

Lokalne media informują, że nawałnice spowodowały problemy nie tylko w Truro: podtopienia zanotowano także w Roche i Launceston. Częściowo zalana została również droga krajowa A30, ale nie wpłynęło to na ruch drogowy w regionie.

Agencja meteorologiczna Met Office wskazała, że niespokojne warunki pogodowe utrzymają się nad częścią Wysp Brytyjskich przez przynajmniej trzy dni. Żółte ostrzeżenia meteorologiczne mają obowiązywać w południowej i zachodniej części Wielkiej Brytanii.

W weekend temperatury na Wyspach przekroczyły 30 stopni Celsjusza, a fala upałów utrzymywała się przez kilka dni. Aby zakończyć okres suszy, potrzebne będą jednak bardziej długotrwałe opady.

Reklama

 


Udostępnij: