You are currently viewing Muzyczne wydarzenia w Jazz Cafe POSK

Muzyczne wydarzenia w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Mnóstwo ciekawych koncertów czeka nas w kwietniu w ramach Jazz Cafe POSK. Przeczytajcie, na co warto się wybrać.

Reklama

The XPQ

W piątek, 12 kwietnia czeka nas koncert The XPQ: Vasilis Xenopoulos/Nigel Price Quartet.

Przez ponad dekadę Nigel Price i Vasilis Xenopoulos grają razem, dzięki wspólnym powiązaniom stylistycznym i artystycznym. Ich nowy album “Sidekicks” to kompilacja standardów jazzowych, każdy z nich składa hołd legendarnym postaciom z historii jazzu, takim jak Jim Hall/Sony Rollins, Wes Montgomery/Johnny Griffin, Kenny Burrell/Stanley Turrentine, Stan Getz/Charlie Byrd oraz z brytyjskiej sceny jazzowej Dave Cliff/Geoff Simkins i legendarny Morrissey/Mullen.

Gianluca De Martini Quartet

Dzień później, 13 kwietnia, czeka nas koncert: Gianluca De Martini Quartet: “Love’s in Need of Love Today”.

“Love’s in Need of Love Today” to wieczór o miłości we wszystkich jej formach. Od romansu po przyjaźń, od rodziny po miłość do siebie nawzajem. Jak mówi Stevie Wonder w piosence, od której pochodzi tytuł koncertu: “nie zwlekaj i wyślij swoją miłość od razu”!

Gianluca De Martini to brytyjsko-włoski piosenkarz soulowy i autor tekstów, obdarzony mocnym i namiętnym głosem. Łączy w swoim śpiewie wpływy jazzu, soulu i gospel. W swojej długiej karierze wykonywał utwory wielu gatunków muzycznych, od jazzu po soul, blues, r’n’b, gospel, muzykę klasyczną. Na jego styl wokalny wpływ mieli tacy wokaliści jak Stevie Wonder, Ray Charles, Aretha Franklin, Curtis Mayfield czy Nat King Cole.

19 kwietnia czeka nas kolejna muzyczna uczta – koncert: Julian Costello Quartet with special guest Georgia Mancio!

 

Julian Costello

Julian Costello jest muzykiem, kompozytorem i pedagogiem z Londynu. Gra na saksofonie i stara się podchodzić do życia z humorem. Jego kwartet trzykrotnie odbył tournée po Wielkiej Brytanii, a także po Niemczech, Belgii, Francji i Polsce. Julian, jak pisze o sobie, mieszka z rodziną w południowo-zachodnim Londynie, gdzie je i pije zdecydowanie za dużo włoskiego jedzenia i francuskiego czerwonego wina. Kibicuje Chelsea FC od 5 roku życia i marzy o świecie rozumnym i ekologicznym.

 

Krzysztof Urbański Quartet

Dzień później w Jazz Cafe POSK zagra Krzysztof Urbański Quartet. Będzie promował swój piąty album, który w naturalny sposób łączy melodyjną rapsodię, struktury rytmiczne z tradycją jazzu, muzyki światowej i klasycznej. Koncert odbędzie się w dniu urodzin muzyka.

Kwartet z siedzibą w Londynie powstał w 2016 roku. Celem Krzysztofa było znalezienie muzyków otwartych na stworzenie świeżego i oryginalnego brzmienia. I trzeba przyznać, że mu się to udało.

 

Marta Carillon Quintet

Koncert Marta Carillon Quintet zagra w POSK 26 kwietnia. W swojej twórczości składa hołd legendarnym diwom jazzowym, takim jak Ella Fitzgerald, Nina Simone, Natalie Cole, Diana Krall, Norah Jones i Aretha Franklin, w nowoczesnych aranżacjach. Jej utalentowany kwintet sprawi, że będziesz tańczyć w rytm klasyki i oryginalnych brzmień, które sprawią, że będziesz chciał więcej. Nie przegap tego elektryzującego wieczoru!

 

Marcina Arnold

Dzień później, 27  kwietnia, wystąpi Marcina Arnold. Ten wieczór będzie celebracją spuścizny wielkich jazzowych głosów, a także bossa novy, bluesa i soulu. Marcina Arnold, jedna z najlepszych brytyjskich wokalistek, obdarzona oszałamiającym, emocjonalnym głosem, wykona kombinację standardowego repertuaru jazzowego, wykonując utwory Billie Holiday, Dakoty Staton, Flory Purim, a także grając oryginalną interpretację współczesnych mistrzów jazzu, takich jak Wayne Shorter i Horace Silver!

Zapraszamy! Sami Swoi Magazyn jest patronem medialnym tych koncertów.

Materiały organizatora

Reklama

 


Udostępnij: