You are currently viewing Polska reprezentacja nie zagra z Rosjanami! Wspólna decyzja piłkarzy i PZPN

Polska reprezentacja nie zagra z Rosjanami! Wspólna decyzja piłkarzy i PZPN

  • Post author:
Udostępnij:

Robert Lewandowski, Kamil Glik i pozostali zawodnicy wspólnie z PZPN postanowili, że nie będą grali z reprezentacją Rosji! Media w Polsce komentują tę decyzję tak: zdali test z człowieczeństwa – nie zdały go ani UEFA, ani MKOL. 

Reklama

Zawodnicy oraz władze PZPN opublikowali swoją decyzję na Twitterze, poniżej znajdziecie link do tego oświadczenia. Decyzję zgodnie z drużyną podjął obecny prezes PZPN Cezary Kulesza, który napisał tak: Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami szwedzką i słowacką, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.

Tymczasem w komunikacie, który można znaleźć na wszystkich profilach reprezentantów Polski czytamy następujące słowa:

“My reprezentanci Polski wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy, niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie”

Wcześniej, zanim podjęto wspólną decyzję Robert Lewandowski zamieścił wpis o tym, że będzie przekonywał wszystkich do takiej właśnie decyzji. Obraz z tego tweet’a zobaczycie w ilustracji do tego artykułu.

Link do Tweet’a

Reklama

Udostępnij: