You are currently viewing Popularny polski bajkopisarz z wizytą w Londynie

Popularny polski bajkopisarz z wizytą w Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

Grzegorz Kasdepke to postać znana niemal wszystkim polskim dzieciom i ich rodzicom. A na pewno znają go wszyscy Ci, którzy lubią i czytają książki dla dzieci, bowiem od niemal trzech dekad jest to jeden z najpopularniejszych autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Reklama

I dlatego wszystkim małych i dużych miłośników jego twórczości, mieszkających w Londynie i okolicach, nie trzeba specjalnie przekonywać o wyjątkowej okazji jaką jest wizyta tego autora w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Wystarczy im informacja o tym, kiedy i gdzie dokładnie będą mogli spotkać swojego ulubieńca. A ta wyjątkowa sposobność nadarzy się już niebawem, bo w weekend 9 i 10 grudnia. Wtedy to Polska Macierz Szkolna zaprasza do POSK-u, na cztery spotkania z Grzegorzem Kasdepke. Trzy z nich odbędą się w sobotę w sali Atrium. Pierwsze zaplanowano na godzinę 9:30, kolejne na 11:30 i 14:00, a każde potrwa półtorej godziny.

W niedzielne południe 10 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00, autor kultowych książek dla dzieci spotka się z fanami swojej twórczości w Księgarni PMS na parterze POSK-u. Będzie to klasyczne spotkanie autorskie, które jak zawsze stworzy znakomitą okazję do bezpośredniej rozmowy i zadawania pytań autorowi ulubionych bajek. O tym, że atmosfera podczas spotkania z Grzegorzem Kasdepke będzie znakomita wiedzą wszyscy Ci, którzy znają go osobiście, z podobnych eventów organizowanych w całej Polsce albo przeczytali choć jedną z jego książek. Jednak może się zdarzyć, że są rodzice i dzieci, którzy z dala od kraju nie mieli do tej pory okazji, by zetknąć się z jego twórczością. Tych właśnie powinna przekonać lista osiągnięć, nagród i wyróżnień tego pisarza, które wiele mówią o nim samym. O tym, że Grzegorz Kasdepke ma niezwykłe poczucie humoru, które równie widoczne jest podczas spotkań z młodymi czytelnikami jak i na kartach jego książek, świadczy tytuł „Kawalera Orderu Uśmiechu” przyznany mu w 2019 roku. Tymczasem wszystkich tych, którym zależy, by polskie dzieci miały kontakt z językiem ojczystym w najlepszym wydaniu, do spotkania z tym bajkopisarzem w Londynie niech przekona fakt, że od 2017 roku może on poszczycić się tytułem „Ambasadora Polszczyzny” przyznanym przez Radę Języka Polskiego. Do tej pory Grzegorz Kasdepke opublikował ponad 60 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba”, “Tylko bez całowania”, „A ja nie chcę być księżniczką”, „Mity dla dzieci”, „Koronkowa robota”). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy…” oraz „Bon czy ton”). Dwie spośród jego książek – „Detektyw Pozytywka” oraz „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci” znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. A w 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia (wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także „Kacperiada…”).

To chyba wystarczająca porcja argumentów, by w grudniowy weekend udać się ze swoimi podopiecznymi do Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego na spotkanie z tym niezwykłym autorem. Zapraszamy!

Reklama

 


Udostępnij: