You are currently viewing Rodzina królewska szuka pracowników!
King Charles III and Queen Camilla during the State Opening of Parliament, in the House of Lords at the Palace of Westminster in London. Picture date: Tuesday November 7, 2023.

Rodzina królewska szuka pracowników!

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska rodzina królewska opublikowała kilkadziesiąt ogłoszeń o pracę dla pracowników na rozmaitych stanowiskach. Aby zostać zatrudnionym w pałacu Buckingham, trzeba odznaczać się wysokimi kwalifikacjami.

Reklama

Przedstawiciele brytyjskiej monarchii szukają osób do pracy w królewskich rezydencjach – zamku w Windsorze oraz pałacach Buckingham, Kensington i Holyrood. Obecnie można starać się o zatrudnienie na ponad 20 różnych stanowiskach. W ogłoszeniach o pracę poinformowano, jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby czuć “dumę z bycia częścią oddanego zespołu” pracującego dla rodziny królewskiej i korzystać z innych przywilejów.

Rodzina królewska oferuje pracę między innymi dla inżyniera systemów przeciwpożarowych, doradcy do spraw komunikacji oraz operatora telefonicznego. Osoba, która zdecyduje się aplikować na ostatnie z wymienionych stanowisk, musi być gotowa na intensywną pracę. Rodzina królewska oczekuje bowiem, że operator będzie odbierał około czterech tysięcy połączeń tygodniowo. Jak stwierdzono, dzięki temu “dołączy do dynamicznego zespołu w sercu rodziny królewskiej”.

Operator telefoniczny pracujący w pałacu Buckingham za swoją pracę będzie otrzymywał rocznie 26 tysięcy funtów, co stanowi równowartość niespełna 130 tysięcy złotych. Doradca ds. komunikacji zarobi od 26 do 30 tysięcy funtów rocznie, w zależności od doświadczenia, a inżynier systemów przeciwpożarowych może liczyć na 40 tysięcy funtów.

Osoby pracujące dla brytyjskiej rodziny królewskiej mają od 25 do 30 dni wolnych, w zależności od stażu pracy. Pracownicy mogą również korzystać ze specjalnego planu emerytalnego. Przysługuje im ponadto bezpłatny lunch, “który zapewnia energię na cały dzień” oraz “szereg opcji urlopowych, a także benefity poprawiające dobrostan fizyczny i psychiczny”. Dostają oni również zniżki na zakupy oraz bezpłatne bilety wstępu do królewskich posiadłości.

Reklama

Udostępnij: