You are currently viewing Prawo jazdy za 60 razem

Prawo jazdy za 60 razem

  • Post author:
Udostępnij:

Kandydat na kierowcę z Wielkiej Brytanii zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy za sześćdziesiątym podejściem. Według szkoły nauki jazdy AA niewymieniony z nazwiska uczeń na kolejne egzaminy przeznaczył łącznie równowartość prawie półtora tysiąca funtów. Jak zauważa “Guardian”, zdeterminowany kursant “ustanowił rekord największej liczby prób”.

Reklama

Jak podaje brytyjska szkoła nauki jazdy AA, “niesamowicie zaangażowany” kandydat na kierowcę zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy za sześćdziesiątym podejściem. Niewymieniona z imienia i nazwiska osoba spędziła prawie 60 godzin w ośrodku egzaminacyjnym w Redditch, oddalonym około 25 km na południe od Birmingham, i wydała 1380 funtów na kolejne podejścia do egzaminu. Jak zauważa “Guardian”, zdeterminowany kursant “ustanowił rekord największej liczby prób, jakie jedna osoba podjęła w Wielkiej Brytanii”. Wcześniej należał on do osoby, która 57 razy nie zdała egzaminu, zanim w końcu w Hull w East Yorkshire otrzymała wynik pozytywny.

Portal BBC wskazuje, że każde podejście do części teoretycznej kosztuje 23 funty, a sam egzamin trwa około godziny. Składa się z dwóch części: testu z 50 pytaniami wielokrotnego wyboru i testu dostrzegania zagrożeń. Osoby, które nie zdadzą egzaminu teoretycznego, muszą odczekać co najmniej trzy dni robocze, zanim przystąpią do niego ponownie. Osoby, które zdadzą egzamin, muszą w ciągu dwóch lat pomyślnie zdać egzamin praktyczny – w przeciwnym razie będą musieli ponownie zdać egzamin teoretyczny.

Reklama

Udostępnij: