You are currently viewing Samolot wystartował bez dwóch okien

Samolot wystartował bez dwóch okien

  • Post author:
Udostępnij:

Ci pasażerowie naprawdę mieli szczęście… Samolot był na wysokość czterech tysięcy metrów, gdy stwierdzili, że na pokładzie jest wyjątkowo zimno i głośno. Okazało się, że maszyna wystartowała z lotniska w Wielkiej Brytanii z  uszkodzonymi szybami. Ale pilot zachował zimną krew.

Reklama

Samolot Airbus A321, który wyruszył z Londynu i miał lecieć do Orlando na Florydzie, został zawrócony 40 minut po starcie. Okazało się, że miał cztery uszkodzone szyby. Zagraniczne media, w tym CNN, podają, że dwóch w ogóle nie było.

Ze  raportu opublikowanego przez Wydział Badania Wypadków Lotniczych wynika, że mogło dojść do “poważnych konsekwencji”. Na szczęście usterka została wykryta dopiero po wystartowaniu. Według przekazów na pokładzie zrobiło się bardzo zimno i głośno. “Wystarczająco głośno, by uszkodzić słuch” – opisywał portal CNN. Jeden z podróżnych zauważył wtedy “powiewający” kawałek szyby. O poważnym braku poinformował załogę, a ta przekazała wiadomość dowódcy lotu.

Pilot zadecydował o zmniejszeniu prędkości i powrocie na lotnisko w Londynie. Pojazd znajdował się wtedy na wysokości powyżej czterech tysięcy metrów. Pasażerom kazano pozostać na miejscach i zapiąć pasy, a także na wszelki wypadek załoga przypomniała procedurę korzystania z masek tlenowych. Te na szczęście się nie przydały, a samolot bez większych przeszkód wylądował na lotnisku.

Reklama

Udostępnij: