Varso Tower wyższy od Sharda!

  • Post author:
Udostępnij:

W Warszawie oddany do użytku został budynek Varso Tower. Drapacz chmur mierzący wraz z iglicą 310 m został tym samym najwyższym budynkiem Unii Europejskiej, wyprzedzając o 10 m frankfurcki Commerzbank Tower. Jest też wyższy o 40 cm od londyńskiego Sharda.

Reklama

Varso Tower powstał w Warszawie w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej. W warszawskim drapaczu chmur znajdą się biura, hotel, pasaż handlowo-usługowy i centrum innowacji. Na najwyższym, 53. piętrze, znalazł się ogólnodostępny taras widokowy. Na wysokości 206 m zasadzono m.in. szesnaście drzew.

Mierzący 310 m Varso Tower jest najwyższym budynkiem na terenie UE, bo wyprzedził położony we Frankfurcie nad Menem Commerzbank Tower (300 m). Podczas budowy rywalizował jednak z londyńskim Shardem, którego wyprzedził zaledwie o 40 cm.

Warszawski drapacz chmur nie jest jednak najwyższym budynkiem w Europie. Przed nim plasuje się pięć budynków znajdujących się w europejskiej części Rosji, w tym najwyższy – Łachta Centr (462 m)  w Petersburgu.

Reklama

Udostępnij: