You are currently viewing Wjechał w bramę Pałacu Buckingham

Wjechał w bramę Pałacu Buckingham

  • Post author:
Udostępnij:

Londyńska policja zatrzymała mężczyznę, który wjechał samochodem w bramę Pałacu Buckingham. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili u niego obrażeń. Nikt inny nie został poszkodowany.
Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych w sobotę. Na niewyraźnych zdjęciach, które krążą w mediach społecznościowych, widać samochód przed bramą pałacu.

Reklama

“Uzbrojeni funkcjonariusze aresztowali mężczyznę na miejscu zdarzenia pod zarzutem uszkodzenia mienia. Został on przewieziony do szpitala. Nie było doniesień o żadnych obrażeniach. Trwa dochodzenie w celu ustalenia okoliczności” – przekazała w krótkim komunikacie londyńska policja metropolitalna. Pałac Buckingham poinformował, że w czasie incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej, a naprawa bramy jest w toku.

W przeszłości kilkukrotnie próbowano włamać się do Pałacu Buckingham. We wrześniu zeszłego roku młody mężczyzna próbował wejść do królewskich stajni. W czasie przygotowań do majowej koronacji Karola III aresztowano mężczyznę, który za ogrodzenie Pałacu wrzucał wypełnione śrutem naboje do strzelb. Również w maju zeszłego roku aresztowano mężczyznę, który wjechał w bramę posesji przy Downing Street 10, gdzie znajduje się siedziba brytyjskiego premiera.

Reklama

Udostępnij: