You are currently viewing Żołnierze wesprą służbę zdrowia

Żołnierze wesprą służbę zdrowia

  • Post author:
Udostępnij:

17 szpitali w Anglii zgłosiło braki kadrowe z powodu nadmiernej liczby pacjentów. Medyków mają wspomóc żołnierze, którzy będą m.in. przyjmować nowych pacjentów, a także wykonywać podstawowe badania.

Reklama

Brytyjska armia skierowała dwustu żołnierzy do pracy w londyńskich szpitalach. Wojskowi mają uzupełnić braki kadrowe w stołecznej służbie zdrowia. W londyńskich szpitalach będzie pracowało 40 lekarzy wojskowych i 160 pracowników personelu dyżurnego. Żołnierze będą przyjmować nowych pacjentów, wykonywać podstawowe badania i dbać o dostawy zapasów do szpitali, tak, aby personel medyczny mógł skupić się na ciężko chorych pacjentach.

Szpitale w Londynie mają problemy spowodowane dużą liczbą chorych na COVID-19. Na początku grudnia w stołecznych placówkach było 1 100 pacjentów covidowych. W ciągu miesiąca ich liczba wzrosła prawie czterokrotnie. W Wielkiej Brytanii około 1 800 żołnierzy wspiera służbę zdrowia w walce z pandemią. Pomagają w pogotowiu ratunkowym i w przy programie szczepień na COVID-19.

Reklama

Udostępnij: