10 tysięcy policjantów będzie czuwać nad żałobnikami

  • Post author:
Udostępnij:

W poniedziałek 19 września odbędą się uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Weźmie w nim udział  od 1 do 2 mln osób (według “The Wired” i “The Washington Post”). Do brytyjskiej stolicy ma zjechać także blisko 500 zagranicznych dygnitarzy. Za ochronę wydarzenia będzie odpowiadać ponad 10 tys. policjantów i personel wojskowy. Według londyńskiej Met Police, może być to “największa operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa w historii Wielkiej Brytanii”.

Reklama

– To może być największa operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa w historii Wielkiej Brytanii – ocenił w rozmowie dziennikiem “The Guardian” Bob Broadhurst – były dowódca londyńskiej policji metropolitalnej. – Skala wydarzenia aż przyprawia o ból głowy – podkreślił.

Broadhurst, który kierował ochroną ślubu księcia Williama i księżnej Kate oraz igrzysk olimpijskich w Londynie, wskazał na trzy główne zagrożenia: wysokie ryzyko ataku terrorystycznego (nie tylko ze strony zorganizowanych grup, ale też tzw. samotnych wilków), protesty i zasłabnięcia w ściśniętym tłumie.

Reklama

 


Udostępnij: