15-latek skazany za morderstwo!

  • Post author:
Udostępnij:

Sąd w Liverpoolu skazał na dożywocie 15-latka, który w zeszłym roku zamordował 12-letnią Avę White. Chłopak zadźgał dziewczynkę nożem na oczach jej przyjaciółek i swoich kolegów. Następnie niewzruszony poszedł do sklepu i do kolegi pograć na komputerze.

Reklama

Brytyjczyk, skazany na dożywocie za zamordowanie w listopadzie zeszłego roku w Liverpoolu 12-letniej Avy White, ma obecnie 15 lat. Za 13 lat będzie mógł warunkowo opuścić więzienie. 14-latek zadźgał dziewczynkę nożem, bo chciała, by usunął filmik zamieszczony na Snapchacie.
Zabójca Avy podczas procesu podawał fałszywe alibi oraz próbował kierować podejrzenia śledczych na inną osobę. Oskarżono go o bezduszność wobec ofiary, ponieważ po ataku poszedł do sklepu, a następnie grał u kolegi w grę komputerową. Nastolatek czeka również na zasądzenie wyroków w sprawie innych przestępstw, których dopuścił się przed morderstwem – przekazuje BBC.

Do tragicznego zdarzenia doszło 25 listopada 2021 r. w Liverpoolu, około godz. 20.30. 12-letnia Ava spotkała się wówczas z koleżankami, aby podziwiać świąteczne iluminacje, które miały pojawić się w mieście. Dziewczyny śmiały się i wygłupiały, co zostało nagrane przez 14-latka, który był w tym samym miejscu z kolegami. Chłopiec opublikował nagranie na Snapchacie, ale Ava chciała, żeby usunął filmik i próbowała zabrać mu telefon. Doszło wtedy do szarpaniny. 14-latek dźgnął Avę nożem w szyję. Ava została przewieziona do szpitala dziecięcego Alder Hey w Liverpoolu i tam zmarła.

Reklama

Udostępnij: