You are currently viewing Dwie Polki rozstawione w Wimbledonie

Dwie Polki rozstawione w Wimbledonie

  • Post author:
Udostępnij:

Maja Chwalińska, która zdobyła uznanie światowej publiczności po awansie do finału French Open, zadebiutuje na Wimbledonie z numerem 20. To rezultat decyzji organizatorów, którzy przyznali jej to miejsce po tym, jak Kanadyjka Victoria Mboko wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. Chwalińska, zawodniczka klubu BKT Advantage Bielsko-Biała, w momencie zamykania listy zgłoszeń do Wimbledonu, zajmowała 114. pozycję w światowym rankingu. Jednak jej spektakularny awans do finału Roland Garros pozwolił jej przesunąć się na 21. miejsce w klasyfikacji światowej.

Reklama

Iga Świątek, zgodnie ze swoją pozycją w światowym rankingu, została rozstawiona z numerem trzecim w zbliżającym się turnieju na kortach Wimbledonu. Wyprzedzają ją jedynie Aryna Sabalenka z Białorusi oraz Jelena Rybakina z Kazachstanu. Świątek będzie musiała stawić czoła również Łotyszce Jelenie Ostapenko, która jest pierwszą nierozstawioną zawodniczką i dotychczas zawsze wygrywała z Polką.

W turnieju głównym singla kobiet, oprócz Maji Chwalińskiej i Igi Świątek, zagrają także Magda Linette i Magdalena Fręch. Wciąż oczekuje się na publikację listy zawodniczek zgłoszonych do kwalifikacji. Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą Kamil Majchrzak oraz Hubert Hurkacz, jednak w kwalifikacjach zabraknie polskich zawodników.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w kategorii mężczyzn będzie Jannik Sinner z Włoch, obecny lider światowego rankingu, który będzie bronił tytułu mistrzowskiego.

Reklama

Udostępnij:
Przeczytaj również:  Iga w półfinale Wimbledonu!