Pierwsze odszkodowanie za śmierć po szczepieniu

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski rząd uznał, iż covidowy zastrzyk był odpowiedzialny za śmierć 48-letniego narzeczonego Vikki Spit. Zion zmarł w maju 2021 r., zaledwie dwa tygodnie po wstrzyknięciu zastrzyku AstraZeneca.

Reklama

Vikki Spit jest pierwszą Brytyjką, która otrzymała odszkodowanie za obrażenia poszczepienne. Oznacza to, że rząd uznał, iż covidowy zastrzyk był odpowiedzialny za śmierć jej 48-letniego narzeczonego Ziona 19 maja 2021 roku.
W oświadczeniu opublikowanym w niedzielę na Twitterze Spit napisała: Jestem pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która otrzymała zapłatę od VDPS – programu płatności za szkody poszczepienne, za śmierć mojego narzeczonego spowodowaną wyłącznie przez szczepionkę AZ.

Zion zmarł w maju 2021 r., zaledwie dwa tygodnie po wstrzyknięciu zastrzyku AstraZeneca. Neurochirurg zadzwonił do Spit i powiedział jej, że „musieli usunąć ogromny kawałek czaszki, ponieważ nacisk na jego mózg był ogromny”. Spit stwierdziła: Powiedzieli, że nigdy czegoś takiego nie widzieli – nie spodziewali się, że się obudzi, a gdyby tak było, byłby w stanie wegetatywnym.

Reklama

Udostępnij: