You are currently viewing Rozwód przed przypadek

Rozwód przed przypadek

  • Post author:
Udostępnij:

W wyniku błędu prawnika para, która omawiała jeszcze warunki finansowe rozstania, dostała sądowe orzeczenie rozwodu. Wszystkiemu winne okazało się „błędne kliknięcie” dokonane na specjalnym portalu do rozwodów. Zdaniem sądu decyzji nie można cofnąć.
O sprawie donosi portal “The Guardian”. Małżeństwo żyło ze sobą 21 lat, aż do separacji w 2023 roku. Ich sprawą zajmowali się prawnicy z londyńskiej kancelarii Vardags. Jeden z prawników skorzystał z portalu internetowego, aby wystąpić o wydanie ostatecznego postanowienia rozwodowego dla pary. Pech chciał, że kliknął nie w to nazwisko, co trzeba. Po 21 minutach sprawa była zakończona, a kancelaria zorientowała się w pomyłce po dwóch dniach.

Reklama

Prawnicy z Vardgas złożyli wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie prawomocnego orzeczenia rozwodowego. Motywowali go zwykłym, ludzkim błędem. Prezes działu rodzinnego Sądu Najwyższego odrzucił wniosek, tłumacząc, że “w poważnym interesie porządku publicznego leży poszanowanie pewności i ostateczności wynikającej z prawomocnego orzeczenia rozwodu oraz utrzymanie ustalonego status quo”.

Sędzia, cytowany przez “The Guardian”, dopowiedział, że należy skorygować twierdzenie, jakoby portal rozwodowy mógł wydać decyzję rozwodu tylko na podstawie “błędnego kliknięcia”. Podobnie jak w przypadku wielu innych procedur online, obsługujący może dotrzeć do finalnego etapu, finalnego kliknięcia, tylko po przejściu przez serię poprzedzających etapów – powiedział.

Reklama

Udostępnij: