You are currently viewing Tragedia na meczu hokeja w Wielkiej Brytanii

Tragedia na meczu hokeja w Wielkiej Brytanii

  • Post author:
Udostępnij:

29-letni Adam Johnson poniósł śmierć w dramatycznym wypadku, podczas starcia z zawodnikiem rywali łyżwa przecięła mu gardło. Mecz oglądało osiem tysięcy kibiców.
Johnson występował w barwach Nottingham Panthers, w latach 2018-19 wystąpił w 13 meczach NHL, reprezentując barwy Pittsburgh Penguins. Gdy nie zdołał przebić się do pierwszego składu, próbował swoich sił w Europie.

Reklama

W trakcie drugiej tercji spotkania, podczas starcia z rywalem, łyżwa przecięła zawodnikowi gardło. Johnson początkowo podniósł się i próbował nawet o własnych siłach opuścić lodowisko. Gra została przerwana, Johnson otrzymał pomoc medyczną na lodzie. Zanim postawiono ekrany ochronne, gracze utworzyli wokół niego pierścień.

Klub wydał oświadczenie: “Nottingham Panthers jest naprawdę zdruzgotany, ogłaszając, że Adam Johnson zmarł tragicznie podczas wypadku w sobotnim meczu w Sheffield” – przekazano na oficjalnym profilu klubu. “Wszyscy w klubie, w tym zawodnicy, sztab, zarząd i właściciele, są załamani wiadomością o odejściu Adama” – przekazano.

Reklama

Udostępnij: