You are currently viewing Ukraina handluje bez ceł z Wielką Brytanią

Ukraina handluje bez ceł z Wielką Brytanią

  • Post author:
Udostępnij:

Wielka Brytania zniesie cła w handlu z Ukrainą. -Oczekujemy też liberalizacji handlu z Australią – powiedział  prezydent Wołodymyr Zełenski, jak informuje Ukrinform. – Będziemy nadal pracować nad ułatwieniem dostępu ukraińskich towarów do wszystkich ważnych rynków na całym świecie. Cła w handlu z Unią Europejską zostały już zniesione. Stany Zjednoczone już stosują system bezcłowy dla ukraińskiej stali. Kanada zniosła cła..

Reklama

Prezydent poinformował, że  na  konferencji ministerialnej Światowej Organizacji Handlu przedstawiciele 57 krajów zebrali się na specjalnym wydarzeniu poświęconym solidarności z Ukrainą. „Jestem im za to wdzięczny. W wyniku tej międzyrządowej konferencji dowiemy się, kiedy zapadną decyzje o liberalizacji handlu Ukrainy ze Szwajcarią, Norwegią, Liechtensteinem, decyzja w Islandii już została podjęta – powiedział Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, 4 czerwca Unia Europejska oficjalnie zniosła wszystkie cła na ukraiński eksport na rynek europejski, aby pomóc w odbudowie ukraińskiego biznesu, który ucierpiał w wyniku rosyjskiej agresji. Obejmują one całkowite zawieszenie ceł importowych na towary przemysłowe, system cen na owoce i warzywa, a także cła antydumpingowe i zabezpieczenia importowe na okres jednego roku.

Na 12. konferencji ministerialnej Światowej Organizacji Handlu (WTO) ponad 50 członków WTO wyraziło solidarność z Ukrainą i obiecało pomoc i wsparcie, w szczególności w uprawie i eksporcie produktów rolnych, a także w odbudowie kraju po wojnie.

Reklama

 


Udostępnij: