You are currently viewing W UK paszport nie będzie potrzebny

W UK paszport nie będzie potrzebny

  • Post author:
Udostępnij:

“The Times” informuje, że już wkrótce na lotniskach na Wyspach Brytyjskich wprowadzone zostaną zmiany, dzięki którym nie trzeba będzie pokazywać paszportu. Inteligentna technologia  rozpoznawania twarzy przepuści nas przez bramki kontrolne.

Reklama

Coraz więcej lotnisk testuje inteligentne rozwiązania. Jak podaje “The Times”, szef Border Force, czyli brytyjskiego odpowiednika Straży Granicznej, chciałby, żeby wkrótce na Wyspach rozpoznawanie twarzy zastąpiło papierowe paszporty.
Już w tym roku mają zacząć się testy na lotniskach na Wyspach, a jeśli zakończą się sukcesem, rozpocznie się proces zakupu sprzętu potrzebnego do wprowadzenia systemu w całym kraju. “The Times” podaje, że dane biometryczne podróżnych z Wielkiej Brytanii i Irlandii są przechowywane od momentu złożenia przez nich wniosku o paszport.

Według sondażu przeprowadzonego przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego w 2022 r. 75 proc. pasażerów na całym świecie chętnie zrezygnowałoby z paszportów na rzecz danych biometrycznych.

Reklama

Udostępnij: