You are currently viewing Problemy branży krypto

Problemy branży krypto

  • Post author:
Udostępnij:

Na początku października Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące reklamowania produktów finansowych. Mogą one znacząco utrudnić funkcjonowanie branży krypto.

Reklama

Rząd Wielkiej Brytanii, z premierem na czele, deklarował wielokrotnie swoją otwartość i gotowość do rozwoju branży kryptograficznej. Jak się okazuje słowa, nie zawsze idą w parze z czynami. Od 8 października brytyjskie przepisy dotyczące promocji produktów finansowych obejmą również firmy kryptograficzne. Branża wyraża obawy, że zmiany wpłyną na zdolność dotarcia podmiotów związanych z kryptowalutami do lokalnych klientów. Przepisy wymagają między innymi, aby każda firma kontaktująca się z klientami w Wielkiej Brytanii była zarejestrowana lub autoryzowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Konieczne będzie również jasne komunikowanie klientom, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty wszystkich zainwestowanych pieniędzy.

Zmiana skłoniła już firmy Luno i PayPal, do wstrzymania niektórych operacji kryptograficznych. Za złamanie przepisów ma grozić na do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Udostępnij: